PIELGRZYMKA NZS DO RZYMU
Dodane przez Krzysztof Gugala dnia 05/04/2007 17:52
Kochani! Byli i obecni członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów!

W wielkim misterium dziejów człowieka Pan Bóg położył około 2000 lat temu Kamień Węgielny szczególnej budowli, jaką jest Kościół. Historycznym i geograficznym centrum tego Dzieła Bożego jest Stolica Apostolska, gdzie każdorazowy papież realizuje mandat Piotrowy „Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18). Odtąd, dzięki tej Wielkiej Bożej Inicjatywie, ludzie w świecie mają na każdym etapie swej burzliwej historii odniesienie do czegoś trwałego, do kogoś, kto strzeże pośród nich tego, co najważniejsze w humanitas, w człowieczeństwie. Piękna jest Wasza pokoleniowa fascynacja osobą i dziełem Jana Pawła Wielkiego w tym zakresie. Oddamy Mu za to hołd.
Cieszę się ogromnie z realizacji inicjatywy wyjazdu NZS-u do Rzymu na okoliczność obrony młodzieży polskiej w ostatnią niedzielę kwietnia 1947 roku przez Piotra tamtych lat, Sługę Bożego Piusa XII. Był jedynym ówczesnym Mężem Stanu, który na tę okoliczność miał odwagę powiedzieć światu, że w Polsce łamane są prawa ludzkie i obywatelskie. W innym czasie, w innych warunkach realizował On to samo, co w naszym czasie realizował papież Karol Wojtyła. A za to na ręce Benedykta XVI podziękujemy już Stolicy Apostolskiej, która podobnie jak cały Kościół jest nie tylko ludzkim, ale i Bożym Dziełem.
Cieszę się już dziś na ten wyjazd, który wspólnie z władzami NZS-u uważam za akt kończący uroczystości Jubileuszowe XXV-lecia istnienia naszej Organizacji.


Ks. Józef R. Maj
Kapelan Krajowy NZS-u

Zapisy do dnia 14 kwietnia:
Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: pielgrzymka@nzs.lodz.pl
lub w biurze:
Pon. – Pt. w godz. 13.00 – 18.00
Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego
90-111 Łódź ul. Moniuszki 4a pok. 208
tel. 426340058
tel./fax 426340059
szczegółowe informacje: www.nzs.lodz.pl, www.nzs.org.pl.